YDS Hazırlık Paketi'ne 1 yıllık kayıt olan herkese YDS-YÖKDİL için Çeviri ve Ön Hazırlık Paketleri hediye edilmektedir, böylece 11 parçalık kitap seti adresinize gönderilecektir. İncelemek için görsele tıklayabilirsiniz.
YDS Hazırlık Online Dersleri

 

YKS DİL Hazırlık Video Ders Paketi

Çeviri Teknikleri

Roanoke, şu anda Kuzey Karolina Eyaletine bağlı olan Dare Bölgesinde 1585 yılında kuruldu.

Bu koloni, Yeni Dünyada kalıcı bir İngiliz yerleşkesini ilk kurma girişimlerinden biri olarak kuruldu.

Kraliçe Elizabeth bu vazifeye müsaade etti ve Bay Walter Raleigh’e bir koloni kurması için bir imtiyaz verdi. Raleigh’den “uzaktaki vahşileri ve barbar toprakları” keşfetmesi ve varlıklarını Yeni Dünya’dan geri İngiltere’ye getirmesi bekleniyordu. Ayrıca ondan,  Amerikayı yağmalamakla görevlendirilen İspanyolların eylemlerine  karşı koymak için askeri bir üs kurması bekleniyordu.

İyi bir öğretmen önceliikle sevgi dolu olmalıdır. Öğrencilerini sevmelidir, öğretmeyi sevmelidir, mesleğini sevmelidir, bu şekilde faydalı olur öğrencilerine, daha sonra adil olmalıdır, tüm öğrencileri aynı olmalıdır onun için, sınıfta lider olmalıdır, dersini güzel yönetmeli, bunlara ek olarak Yeniliklere ayak uyduran, Samimi ve içten davranan, Öğrencileriyle sevgi bağı kurabilen Sorumluluk sahibi ve Empati kurabilen, Ödül ve cezayı yerinde kullanan, Dersini güncel örneklerle pekiştiren, idealist ve branşında öncü olmalıdır.

Kayan bir yıldız dünyaya hızla düşer ve korkunç bir küçük kütle ortaya çıkar. Sürünerek ilerler ve atlar, Kayan bir yıldız dünyaya hızla düşer ve korkunç bir küçük kütle ortaya çıkar. Sürünerek ilerler ve atlar, süzülür ve kayar. Ayrıca o, durdurulamaz: silahlar, ateş, yüksek sıcaklıklar… Ona ne fırlattığınız önemli değil, sadece yeniden büyür ve saldırısına devam eder.

Page 1 of 15

Hakkımda

 

kiz kulesi

Merhaba ben Muhammed Özgür YAŞAR. İngilizce öğretmeni, yazar ve çevirmenim. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Halen Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım.

YDS Publsihing'te yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. Ydsonline.net sitesinde YDS, YÖKDİL ve YKS-DİL'e yönelik Online derslerim vardır. Ayrıca "ARKADAŞ" adlı kitabın da yazarıyım.

Uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing
Yüz yüze Eğitimlerim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜSEM - Tel: 0222 239 9628 / 0222 239 3750 Dahili: 5071/5072 web: http://esogusem.ogu.edu.tr/web/tr
Online Eğitimlerim: YDS Online Eğitim Web Sitesi
Yüz yüze derslerde kitap ve online eğitimlerimin okutulduğu kurumlar: YDS Academy İngilizce Kursları