Arkadaş

Muhammed Ozgur YASARMerhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. Sayfama hoşgeldiniz. Yazar, İngilizce öğretmeni ve çevirmenim. Burada daha çok; kişisel gelişim, psikoloji ve din temalı paylaşımlar yapıyorum. Yazılarımda "arkadaş" diye seslendiğim kişi benim. Zaman zaman hayat serüvenimde karşılaştığım bazı olayları kendi iç alemimde ve bizzat kendi nefsime hitap ederek değerlendirmeye çalıştım. Bunu yaparken çocukluğumdan beri en büyük ilham kaynağım olan Kur'an-ı Kerim'i kendime rehber edindim. Din, dil ve insan üçgeninde yoğrulan hayatımdan süzülen fikirlerimi arada sırada kaleme aldım.

Kişisel facebook hesabım: 
www.facebook.com/muhammedozgur.yasar

 


arkadaş
Arkadaş! Kalbime gelen manaları hem fikrimin incelerini hem ruhumun felekten sorduğu bazı soruları hayalime takılan arkadaşıma anlattım. Bu manevi soframıza misafir olmak istersin diye senin için kaleme aldım. Bazı manaları paylaşmak istemesem de o hayali arkadaşım çok ısrar etti. Anladımki bende hatırı çokmuş. Tüm kitapçılarda bulabileceğin "arkadaş" kitabını şimdi almak için linki ya da resmi tıklayabilirsin.

 

Allah'ın koruması olmazsa tedbirin faydası yok. Allah dua edenlerle beraberdir.

Muhammed Özgür YAŞAR

Yan etkisi olmayan tek ilaç Kur'an'dır. Okudukça(mealiyle birlikte) dertlerinize çözüm bulacaksınız. Göreceksiniz ki sizden öncekiler de sizinle aynı problemleri yaşamış aynı şeylerden korkmuş benzer şeylerden endişelenmişler. Fert ve toplum olarak değişen sadece isim ve cisimlerimiz olmuş. Yaradan'ın önerdiği ilaç faydasız olur mu?(haşa)

Tags: ,

Rüyada kendini cennet misal bahçelerde gören veyahut cehennemi andıran dehşetli menzillerde gören kimsenin yattığı yatağıyla bağlantısı neyse ölünün mezarıyla nispeti odur. Nice şatafatlı mezarlar görürsün, içindekiler kim bilir ne halde? Nice virane olmuş mezarlar da vardır ki sakinlerine ana kucağı gibidir.

İstemsiz her gecikmede hayırlı bir netice vardır.

Muhammed Özgür YAŞAR

Rivayette her bir kar tanesiyle bir meleğin yeryüzüne indiği söyleniyor. Bunu aklına sığdıramayanlara sözüm şu. Fen diyor ki her bir kar tanesi diğerinden farklı dizilmiş. Şekil olarak hiçbiri bir diğerine benzemiyor. Bu gösteriyor ki bunu yapan tüm kar tanelerini bir anda görüyor ve birbirine benzememeleri konusunda irade gösteriyor, böylece kudretinin azametini, ilminin genişliğini, iradesinin büyüklüğünü kullarına gösteriyor. Bunu böyle yapabilen Yaradan her bir kar tanesiyle bir melek yaratmış çok mu?

Tags: ,

Page 1 of 2

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. İngilizce eğitmeni, yazar ve çevirmenim. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Halen Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım. Akademik kariyerimde ELT, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language and Technology konularına ilgi duymaktayım.

YDS Publsihing'te yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. Ydsonline.net sitesinde YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, YDT ve Çeviriye yönelik Online derslerim vardır. Ayrıca "ARKADAŞ" adlı kitabın da yazarıyım.

Dil sınavlarında uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing
Akademik çalışmalarımın olduğu alanlar: MOOCs, LMOOCs, Flipped Learning, Language and Technology, SLA, EFL, ELT
Yüz yüze Eğitimlerim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜSEM - Tel: 0222 239 9628 / 0222 239 3750 Dahili: 5071/5072 web: http://esogusem.ogu.edu.tr/web/tr
Online Eğitimlerim: YDS Online Eğitim Web Sitesi
Özel ders için iletişim: [email protected] Not:
Özel dersler ESOGÜSEM işbirliğiyle olduğu için sadece Eskişehir ilinde verilmektedir.