Kişisel Gelişim, Psikoloji, Din & İnsan

Muhammed Ozgur YASARMerhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. Sayfama hoşgeldiniz. Yazar, İngilizce öğretmeni ve çevirmenim. Burada daha çok; kişisel gelişim, psikoloji ve din temalı paylaşımlar yapıyorum. Yazılarımda "arkadaş" diye seslendiğim kişi benim. Zaman zaman hayat serüvenimde karşılaştığım bazı olayları kendi iç alemimde ve bizzat kendi nefsime hitap ederek değerlendirmeye çalıştım. Bunu yaparken çocukluğumdan beri en büyük ilham kaynağım olan Kur'an-ı Kerim'i kendime rehber edindim. Din, dil ve insan üçgeninde yoğrulan hayatımdan süzülen fikirlerimi zaman zaman kaleme aldım. Paylaştığın bu yazılarını okuyacak bir arkadaş da ben olurum diyen herkese gönlümüz ve sayfamız her zaman açıktır.

Yazarlığım İngilizce kitaplar üzerine ama yakın zamanda burada yaptığım paylaşımlarla ilgili bir deneme kitabı çıkarmayı düşünüyorum. Bu anlamda sizden gelecek olumlu ya da olumsuz eleştiriler bana yön verecektir. Takip ettiğiniz için teşekkür ederim.
Kişisel facebook hesabım: 
www.facebook.com/muhammedozgur.yasar

 

Yan etkisi olmayan tek ilaç; Kur'an
Aç gözünü
Kar tanesi

Namaz ve Secde

 

Allah'ın koruması olmazsa tedbirin faydası yok. Allah dua edenlerle beraberdir.

Muhammed Özgür YAŞAR

Yan etkisi olmayan tek ilaç Kur'an'dır. Okudukça(mealiyle birlikte) dertlerinize çözüm bulacaksınız. Göreceksiniz ki sizden öncekiler de sizinle aynı problemleri yaşamış aynı şeylerden korkmuş benzer şeylerden endişelenmişler. Fert ve toplum olarak değişen sadece isim ve cisimlerimiz olmuş. Yaradan'ın önerdiği ilaç faydasız olur mu?(haşa)

Tags: ,

Rüyada kendini cennet misal bahçelerde gören veyahut cehennemi andıran dehşetli menzillerde gören kimsenin yattığı yatağıyla bağlantısı neyse ölünün mezarıyla nispeti odur. Nice şatafatlı mezarlar görürsün, içindekiler kim bilir ne halde? Nice virane olmuş mezarlar da vardır ki sakinlerine ana kucağı gibidir.

İstemsiz her gecikmede hayırlı bir netice vardır.

Muhammed Özgür YAŞAR

Rivayette her bir kar tanesiyle bir meleğin yeryüzüne indiği söyleniyor. Bunu aklına sığdıramayanlara sözüm şu. Fen diyor ki her bir kar tanesi diğerinden farklı dizilmiş. Şekil olarak hiçbiri bir diğerine benzemiyor. Bu gösteriyor ki bunu yapan tüm kar tanelerini bir anda görüyor ve birbirine benzememeleri konusunda irade gösteriyor, böylece kudretinin azametini, ilminin genişliğini, iradesinin büyüklüğünü kullarına gösteriyor. Bunu böyle yapabilen Yaradan her bir kar tanesiyle bir melek yaratmış çok mu?

Tags: ,

Page 1 of 2

Hakkımda

 

kiz kulesi

Merhaba ben Muhammed Özgür YAŞAR. İngilizce öğretmeni, yazar ve çevirmenim. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum.

YDS Publsihing'te yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. Ydsonline.net sitesinde YDS, YÖKDİL ve LYS 5'e yönelik Online Canlı ve Offline dersler veriyorum. Ayrıca Eskişehir YDS Academy'de YDS ve YÖKDİL alanlarında yüz yüze dersler veriyorum.

Uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, LYS 5, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing
Online Eğitimlerim: Ydsonline.net
Yüz yüze ders verdiğim kurum: Eskişehir YDS Academy