AÇ GÖZÜNÜ

Rüyada kendini cennet misal bahçelerde gören veyahut cehennemi andıran dehşetli menzillerde gören kimsenin yattığı yatağıyla bağlantısı neyse ölünün mezarıyla nispeti odur. Nice şatafatlı mezarlar görürsün, içindekiler kim bilir ne halde? Nice virane olmuş mezarlar da vardır ki sakinlerine ana kucağı gibidir.


Evet, gerçek hayat ölümden sonra başlıyor. Sadece bu dünyaya hasr-ı nazar (odaklanıp) edip ahireti unutmuşsan bir musibetin darbesiyle uyandırılmadan evvel uyanmalısın. Gözünü aç bak senden başka her şey vazifesini yapıyor. Bak güneşe, sineğe, böceğe, yıldızlara, aya, yağmura, buluta dikkat et! İnek sütünü, arı balını, tavuk yumurtasını, ağaç meyvesini, toprak bereketini, hava nefesini, dağlar madenlerini, analar şefkatini ihmal etmiyor.
Gündüzü ve geceyi bir kitap sayfası gibi çeviren, yazı kışı birbirinin peşi sıra döndüren, dünyayı beşik, güneşi sana lamba yapan, baharı bir deste gül yapıp bir sofra gibi önüne seren şu kainatın sultanı senden kendisini tanımanı istiyor.
O'nun seni dinlemesini istersen dua etmen yeterli. O'nu dinlemek ve mesajının ne olduğunu anlamak istersen gönderdiği kitabı, yani Kur'an'ı Kerim'i aç ve anlayarak oku.

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. İngilizce eğitmeni, yazar ve çevirmenim. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Halen Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım. Akademik kariyerimde ELT, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language and Technology konularına ilgi duymaktayım.

YDS Publsihing'te yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. Ydsonline.net sitesinde YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, YDT ve Çeviriye yönelik Online derslerim vardır. Ayrıca "ARKADAŞ" adlı kitabın da yazarıyım.

Dil sınavlarında uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing
Akademik çalışmalarımın olduğu alanlar: MOOCs, LMOOCs, Flipped Learning, Language and Technology, SLA, EFL, ELT
Yüz yüze Eğitimlerim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜSEM - Tel: 0222 239 9628 / 0222 239 3750 Dahili: 5071/5072 web: http://esogusem.ogu.edu.tr/web/tr
Online Eğitimlerim: YDS Online Eğitim Web Sitesi
Özel ders için iletişim: [email protected] Not:
Özel dersler ESOGÜSEM işbirliğiyle olduğu için sadece Eskişehir ilinde verilmektedir.