YDS Hazırlık

YDS'de başarı için dört şart; başarılı eğitmen, ciddi öğrenci, doğru program, etkili kaynak.
YDS’ye çalışırken kısa notlar alın. Zaman zaman bu notları gözden geçirin.
YDS'ye hazırlanmak ciddi planlama isteyen bir süreçtir. Bunu yapamayan mesafe alamaz. Basitten karmaşığa, kolaydan zora doğru çalışma yapmalı.
Kısa sürede yapılan bir şeye örnek: Gecekondu. En ufak bir sarsıntıda çöker. Yds'ye hazırlanıyorsan zamana yay ve doğru programı uygula.
Bir işi gerçekleştirmenin yolu her şeyden önce sağlam bir iradeye bağlıdır. Yds'ye hazırlanıyorsan bunu dikkate alman gerek.

next grammar nxt
ult readm

Yds'de paragrafları çözemeyenin kelime bilgisi, çeviri yapamayanın grameri eksiktir, nereye ağırlık vermeniz gerektiğine dikkat edin.
Sıkı bir çalışmanın yerini hiçbir şey alamaz. Deha, %1 ilham %99 terdir. YDS için de bu oran geçerli. YDS’ye hazırlanıyorsanız bunu aklınızdan çıkarmayın.
Soru: Seviyem upper ama YDS'den yüksek alamıyorum. Cevap: Teknik, taktik, strateji, zamanlama, planlama gerekli.
A friend of mine - “mine” doğru, "me" olmaz….
YDS `de ne kadar çalıştığınız kadar nasıl çalıştığınız da önemlidir. Örnek: Yanlışları incelenmeyen testin faydası yoktur.

next grammar nxt
ult readm

YDS'ye hazırlanınca gelecek noktalara dikkat edilmeli:
Yds'ye çalışırken bilmediği anahtar bir kelimeden dolayı soruyu yanlış çözüp de o kelimeyi öğrenmeyene şaşarım.
Yds'ye çalışırken soruyu yanlış çözüp de doğrusunu öğrenmeyene şaşarım.
Güncellenmeyen bilgi unutulur. Yeni öğrendiğiniz her İngilizce yapıyı farklı bağlamlarda kullanın ki tazeliğini korusun.
Zaten Türkçeyi konuşan birinin yanında bir de İngilizceyi konuşması şu globalleşen dünyada artık bir lüks değil gerekliliktir.
Müzik teknik anlamda bir dil değildir. Ama çok iyi bir iletişim aracıdır. Çoğu zaman söylendiği dil anlaşılmasa da dinleyenleri etkiler.
Bizim İstanbul Türkçesi dediğimize İngilizler'in, the Queen's English dediğini biliyor muydunuz?
Çince'de aynı kelimenin farklı vurgularla birkaç farklı anlama gelebildiğini biliyor muydunuz?
Konuşkan insanların dil öğrenme becerisi, içine kapanık olan insanlara göre daha yüksektir. Yani dil eğitiminde geveze olmak bir avantajdır.
Beware of the evil eye! "Kem gözlerden sakının!"

next grammar nxt
ult readm

Page 1 of 15

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Akademik olarak; ELT, EFL, Teacher Education, Assessment & Evaluation, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language & Technology konularına ilgi duymaktayım.

Dil sınavlarına yönelik yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır.

Email: [email protected]