YDS'ye nasıl hazırlanır?

YDS'ye hazırlanınca gelecek noktalara dikkat edilmeli:
Yds'ye çalışırken bilmediği anahtar bir kelimeden dolayı soruyu yanlış çözüp de o kelimeyi öğrenmeyene şaşarım.
Yds'ye çalışırken soruyu yanlış çözüp de doğrusunu öğrenmeyene şaşarım.
Güncellenmeyen bilgi unutulur. Yeni öğrendiğiniz her İngilizce yapıyı farklı bağlamlarda kullanın ki tazeliğini korusun.
Zaten Türkçeyi konuşan birinin yanında bir de İngilizceyi konuşması şu globalleşen dünyada artık bir lüks değil gerekliliktir.
Müzik teknik anlamda bir dil değildir. Ama çok iyi bir iletişim aracıdır. Çoğu zaman söylendiği dil anlaşılmasa da dinleyenleri etkiler.
Bizim İstanbul Türkçesi dediğimize İngilizler'in, the Queen's English dediğini biliyor muydunuz?
Çince'de aynı kelimenin farklı vurgularla birkaç farklı anlama gelebildiğini biliyor muydunuz?
Konuşkan insanların dil öğrenme becerisi, içine kapanık olan insanlara göre daha yüksektir. Yani dil eğitiminde geveze olmak bir avantajdır.
Beware of the evil eye! "Kem gözlerden sakının!"

next grammar nxt
ult readm

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. Dil sınavlarına yönelik yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. YDS, YÖKDİL ve YDT, YKS-DİL'e yönelik Online Canlı ve Yüz Yüze dersler vermekteyim. Özel ders için iletişim: [email protected] 

Dil sınavlarında uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing.

Aynı zamanda Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Akademik olarak; ELT, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language and Technology konularına ilgi duymaktayım.

Akademik çalışmalarımın olduğu alanlar: MOOCs, LMOOCs, Flipped Learning, Language and Technology, SLA, EFL, ELT

Yüz yüze Eğitimlerim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜSEM - Tel: 0222 239 9628 / 0222 239 3750 Dahili: 5071/5072 web: http://esogusem.ogu.edu.tr/web/tr

Not: Özel dersler ESOGÜSEM işbirliğiyle yapılmaktadır.