Çeviri Teknikleri

Apollo 11’deki astronotların en ünlüsü Neil Armstorng’a en sonunda profesyonel denildi. Bir iş yapmak için işe alındı. İşi yaptı, sonra evine gitti ve sessiz kaldı. 40 yıl içinde iki röportaj verdi. Fakat milyonlarca insanın kahramanı olan Ay’a ilk ayak basan adam nasıl olur da bu kadar gizemli kalır?

Sevdiğim televizyon şovlarından birisi olan Steins;Gate zaman yolculuğunu konu alıyor. Bu şovda bahsedilmiş 12 zaman teorisinden en olası olan ikisi hakkında bilgi vereceğim. İlki en bilinenlerden olan Solucan Delikleri. Solucan Deliği denilen şey, evreni kâğıt gibi büken ve iki uç arasında kısa yol olarak kullanılabilen bir uzay geçidi. Ama Einstein’a göre solucan deliklerinin kullanabilmemiz için içinden geçerken kütlenin eksi değerlere ulaşması gerekir ve bu gelecekte mümkün kılınabilse de şu an teorik olarak imkansızdır.

Bir öğrenci olarak,eğitim hayatımda karşılaştığım en büyük zorluklardan biri ödevlerin fazla olması. O kadar çok ödevimiz oluyor ki sınavlara çalışmaya vakit bulamıyorum. Bu yüzden notlarım düşük gelebiliyor. Hatta öyle ki bazen neredeyse bütün ödevlerimin teslim tarihi aynı oluyor bu da beni oldukça zorluyor. Keşke bu kadar çok ödevimiz olmasa. Ödevleri, sınavları, sunumları, sosyal hayatı, bireysel yaşamımızı bir arada sürdürmek oldukça zor bir durum.  

Page 1 of 17

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. İngilizce eğitmeni, yazar ve çevirmenim. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Halen Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım. Akademik kariyerimde ELT, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language and Technology konularına ilgi duymaktayım.

YDS Publsihing'te yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. Ydsonline.net sitesinde YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, YDT ve Çeviriye yönelik Online derslerim vardır. Ayrıca "ARKADAŞ" adlı kitabın da yazarıyım.

Dil sınavlarında uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing
Akademik çalışmalarımın olduğu alanlar: MOOCs, LMOOCs, Flipped Learning, Language and Technology, SLA, EFL, ELT
Yüz yüze Eğitimlerim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜSEM - Tel: 0222 239 9628 / 0222 239 3750 Dahili: 5071/5072 web: http://esogusem.ogu.edu.tr/web/tr
Online Eğitimlerim: YDS Online Eğitim Web Sitesi
Özel ders için iletişim: [email protected] Not:
Özel dersler ESOGÜSEM işbirliğiyle olduğu için sadece Eskişehir ilinde verilmektedir.