İNGİLİZCE KELİMELER EN İYİ NASIL EZBERLENİR?

İngilizce kelimeleri öğrenmek ya da ezberlemek önemli. Ama bundan da önemlisi ezberlediğimiz kelimeleri unutmamak. Peki bunun yolu nedir?

Bunun en kestirme yolu daima o kelimeleri kullanmak. Günde 10 dakikalık bir uğraşı ile bu sorunu çözebilirsiniz. Sadece YÖKDİL, YDS, TIPDİL, LYS5 gibi dil sınavlarına hazırlananlar değil herkesin ihtiyaç duyduğu İngilizce kelime sorunu ancak bu şekilde çözülür. 

O zaman şunu söyleyebiliriz. Ezberlenen kelimeyi unutmamak onu ezberlemek kadar önemlidir. Günde 5 dakika dinleme, 5 dakika okuma, 5 dakika internette gezinme hatta birkaç satır yazmaya çalışmak bile İngilizce kelimeleri canlı tutmaya yeter de artar bile.

Ama kelimeleri unutmamak için öncelikle onları ezberlemek lazım. Bunun da yolu öğrenme sürecinde kelimeleri kısa belleğe aktarmak. Yukarıdaki kelime videomuz kelimeleri kısa belleğe aktarmanın pratik yollarından birini görebilirsiniz. Videoların tamamı için linki tıklayabilirsiniz: https://ydsonline.net/satinal/paketlerimiz/kelime-paketi ya da alttaki görseli tıklamanız yeterli.

Yds5000Kelime

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. İngilizce eğitmeni, yazar ve çevirmenim. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Halen Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım. Akademik kariyerimde ELT, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language and Technology konularına ilgi duymaktayım.

YDS Publsihing'te yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. Ydsonline.net sitesinde YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, YDT ve Çeviriye yönelik Online derslerim vardır. Ayrıca "ARKADAŞ" adlı kitabın da yazarıyım.

Dil sınavlarında uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing
Akademik çalışmalarımın olduğu alanlar: MOOCs, LMOOCs, Flipped Learning, Language and Technology, SLA, EFL, ELT
Yüz yüze Eğitimlerim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜSEM - Tel: 0222 239 9628 / 0222 239 3750 Dahili: 5071/5072 web: http://esogusem.ogu.edu.tr/web/tr
Online Eğitimlerim: YDS Online Eğitim Web Sitesi
Özel ders için iletişim: [email protected] Not:
Özel dersler ESOGÜSEM işbirliğiyle olduğu için sadece Eskişehir ilinde verilmektedir.