İNGİLİZCE KELİMELER EN İYİ NASIL EZBERLENİR?

İngilizce kelimeleri öğrenmek ya da ezberlemek önemli. Ama bundan da önemlisi ezberlediğimiz kelimeleri unutmamak. Peki bunun yolu nedir?

next grammar nxt
ult readm

Bunun en kestirme yolu daima o kelimeleri kullanmak. Günde 10 dakikalık bir uğraşı ile bu sorunu çözebilirsiniz. Sadece YÖKDİL, YDS, TIPDİL, LYS5 gibi dil sınavlarına hazırlananlar değil herkesin ihtiyaç duyduğu İngilizce kelime sorunu ancak bu şekilde çözülür. 

O zaman şunu söyleyebiliriz. Ezberlenen kelimeyi unutmamak onu ezberlemek kadar önemlidir. Günde 5 dakika dinleme, 5 dakika okuma, 5 dakika internette gezinme hatta birkaç satır yazmaya çalışmak bile İngilizce kelimeleri canlı tutmaya yeter de artar bile.

Ama kelimeleri unutmamak için öncelikle onları ezberlemek lazım. Bunun da yolu öğrenme sürecinde kelimeleri kısa belleğe aktarmak. Yukarıdaki kelime videomuz kelimeleri kısa belleğe aktarmanın pratik yollarından birini görebilirsiniz. 

next grammar nxt
ult readm

 

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. Dil sınavlarına yönelik yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. YDS, YÖKDİL ve YDT, YKS-DİL'e yönelik Online Canlı ve Yüz Yüze dersler vermekteyim. Özel ders için iletişim: [email protected] 

Dil sınavlarında uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing.

Aynı zamanda Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Akademik olarak; ELT, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language and Technology konularına ilgi duymaktayım.

Akademik çalışmalarımın olduğu alanlar: MOOCs, LMOOCs, Flipped Learning, Language and Technology, SLA, EFL, ELT

Yüz yüze Eğitimlerim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜSEM - Tel: 0222 239 9628 / 0222 239 3750 Dahili: 5071/5072 web: http://esogusem.ogu.edu.tr/web/tr

Not: Özel dersler ESOGÜSEM işbirliğiyle yapılmaktadır.