Next Grammar

Tags: ,

İNGİLİZCE GRAMERİ İÇİN SİZE NEXT GRAMMAR..GRAMMAR BOX

Bir yabancı dili öğrenmenin en önemli unsurlarından bir tanesi, kuşkusuz dil bilgisi kurallarına hakim olmaktan geçer. Kaynak dilin ve hedef dilin gramer sistematiğini birbirleriyle kıyaslayarak öğrenmek o dile olan yetkinliğimizi pekiştirecektir.
Gözden geçirilmiş onlarca baskısı olan Next Grammar kitabımız 3000’e yakın soruyla her konu pekiştirilmiş, ipuçları ve kısa yollarla donatılmış ve konu sonlarında ayrıca testler hazırlanarak gramer konularının özümsenmesi sağlanmıştır. Kitabımız ayrıca pratik soru çözüm tekniklerine dayalı, sade ve net bir formatta hazırlanmıştır.
Kitabımız genel olarak YDS, YÖKDİL, YKS Dil, YDT, TOEFL gibi dil sınavlarına hazırlananların, yabancı dille öğretim yapan özel okulların, Milli Eğitim’de ortaöğretime devam eden öğrencilerin, üniversitelerin dil bölümlerine girmeyi hedefleyen öğrencilerin, üniversite hazırlık sınıflarında eğitim görenlerin, üniversitelerin dil bölümlerinde okuyanların vb. gereksinmeleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış ve bu yolla kitabımızın oldukça geniş bir yelpazeye sahip genel bir başvuru kaynağı ve ana ders kitabı olması amaçlanmıştır.
Çok iyi bilinmektedir ki gelişen teknolojiyle birlikte eğitim sistemimizde birçok yenilik ortaya çıkmıştır. Akıllı tahtalar ve tablet bilgisayarların kullanılmaya başlanması bu yenilikler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda geleneksel kitap formatının gelişen teknolojiye ayak uydurması için kitap kullanıcılarına okudukları metin ve çözdükleri soruların eğitmenler tarafından video gibi görsel zenginliğe sahip içeriklerle ve zaman kısıtlaması olmadan aktarılması ihtiyacı ortaya çıkmıştır.
Bu ihtiyacı karşılamak için Türkiye’de ilk defa tüm içeriği videolar ile anlatılmış kitabı sizler için hazırladık.
Hem bireysel çalışmaya hem de grup çalışmasına uygun bir şekilde tasarlanmış olan elinizdeki kitapla, Türkiye’nin her yerinden sadece internete bağlanarak YDS Publishing kalitesiyle İngilizce öğrenmenin keyfini sürebilirsiniz. Kitabınızdan ayrıca grup halinde eğitim gördüğünüz sınıf ortamında ana kaynak ya da ek kaynak olarak faydalanabilir ya da isterseniz bireysel olarak evinizde, işyerinizde, ofisinizde kısacası internetin olduğu her yerde kitabınızın video anlatımı sayesinde tek başınıza yararlanabilirsiniz.
Ydsonline.net internet sitesine ücretsiz üye olup kitabın video içeriklerine ulaşabilir, çalıştığınız konularla ilgili çözümlü binlerce soruyu inceleyebilir, diğer kullanıcılarla etkileşim kurup daha interaktif bir eğitim sürecine dahil olabilirsiniz.
Bu sayfamızda Grammar Box kitabının bazı konu içeriklerini siz değerli öğrencilerimizle paylaşıyoruz. İlgili yerlerin video derslerini de ücretsiz izleme olanağınız var. Tüm konularla ilgili birkaç paylaşım yapacağımız kitabımızı satın almak isterseniz şu linke tıklamanız yeterli ya da dilerseniz yukarıdaki görseli tıklayabilirsiniz.
Yıllardır dil sınavlarına beraber hazırlandığımız ve sayıları on binleri aşan öğrencilerimle paylaştığım bütün bilgi, deneyim ve becerilerimi bir kitap halinde yüz yüze çalışma fırsatı bulamadığım siz sevgili okuyucularıma sunuyorum. Başarıya ulaşmanızda bir derece katkım olursa ne mutlu bana.

Muhammed Özgür YAŞAR


NEXT GRAMMAR - BAZI KONU İÇERİKLERİ
(ALTTAKİ LİNKLERE TIKLAYARAK VİDEO DERSLERİ İZLEMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ.)

TENSES
TENSES 1 (THE PRESENT PERFECT & THE PRESENT PERFECT CONTINUOUS TENSE)
TENSES 2 (TENSE UYUMU & TENSE PARALELLİĞİ)

MODALS
MODALS ÇEVİRİ SORULARI
MODALS SORU ÇÖZÜMLERİ

THE PASSIVE
PASSIVE SORULARI NASIL ÇÖZÜLÜR?
PASSIVE ÖRNEK SORU ÇÖZÜMLERİ

IF & WISH  CLAUSES
WISH CLAUSE SORULARI NASIL ÇÖZÜLÜR?
IF CLAUSE ÖZET - IF CLAUSE SORULARI NASIL ÇÖZÜLÜR?

NOUN CLAUSES & REPORTED SPEECH 

NOUN CLAUSE & REPORTED SPEECH NEDİR? SORULARI NASIL ÇÖZÜLÜR?
SUBJUNCTIVE NEDİR? NASIL ANLAŞILIR?

AUXILIARY VERBS IN SHORT ANSWERS AND TAG QUESTIONS 

TOO EITHER SO NEITHER İLE İLGİLİ SORULAR 
KISA CEVAPLAR PRATİK NOTLAR TOO EITHER SO NEITHER
TAG QUESTIONS ÖZET ÖRNEK SORULAR

RELATIVE CLAUSES
RELATIVE CLAUSES ÖZET ANLATIM
RELATIVE CLAUSE NOUN CLAUSE FARKI
CLEFT SENTENCE NEDİR? CLEFT SENTENCE ÖRNEKLER

REDUCTIONS
REDUCTION PRATİK ÇÖZÜMLER
REDUCTIONS BAĞLAÇ SORULARI NASIL ÇÖZÜLÜR?

GERUNDS & INFINITIVES
INFINITIVE AFTER TOO & ENOUGH
PERFECT GERUND & PASSIVE GERUND SORULARI NASIL ÇÖZÜLÜR? 
CAUSATIVE VERBS - ETTİRGEN İFADELER

ADJECTIVES & ADVERBS
COMPARATIVES and SUPERLATIVES
IRREGULAR COMPARATIVES AND SUPERLATIVES

NOUNS, PRONOUNS,  ARTICLES & QUANTIFIERS
UNCOUNTABLE NOUNS ÖZELLİKLERİ VE SORU ÇÖZÜMLERİ
OTHER KULLANIMLARI FORMS OF OTHER
EACH EVERY BOTH EITHER NEITHER KULLANIMI
SUBJECT - VERB AGREEMENT

CONJUNTIONS AND TRANSITIONS
CORRELATIVE CONJUNCTIONS - BOTH ... AND - NOT ONLY ... BUT ALSO...
İNGİLİZCE BAĞLAÇLAR - AYNI FİKRİ DEVAM ETTİRME
TRANSITIONS BAĞLAÇ SORULARI NASIL ÇÖZÜLÜR?
PREPOSITIONS BAĞLAÇ SORULARI NASIL ÇÖZÜLÜR?

INVERSIONS
INVERSIONS SHOULD... WERE... HAD... 
SO DO I, NEITHER (NOR) DO I ... KULLANIMI
THERE IS, THERE ARE, HERE IS, HERE ARE...
İNGİLİZCE'DE SORULARDA DEVRİK YAPILAR

 

 

Page 1 of 12

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. Dil sınavlarına yönelik yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. YDS, YÖKDİL ve YDT, YKS-DİL'e yönelik Online Canlı ve Yüz Yüze dersler vermekteyim. Özel ders için iletişim: [email protected] 

Dil sınavlarında uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing.

Aynı zamanda Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Akademik olarak; ELT, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language and Technology konularına ilgi duymaktayım.

Akademik çalışmalarımın olduğu alanlar: MOOCs, LMOOCs, Flipped Learning, Language and Technology, SLA, EFL, ELT

Yüz yüze Eğitimlerim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜSEM - Tel: 0222 239 9628 / 0222 239 3750 Dahili: 5071/5072 web: http://esogusem.ogu.edu.tr/web/tr

Not: Özel dersler ESOGÜSEM işbirliğiyle yapılmaktadır.