English Box

Bu kitap ilk defa İngilizce öğrenmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Türkçe anlatımlıdır ve 1500'e yakın alıştırma sorusu ile desteklenmiştir. Sıfırdan başlamak ya da geçmişteki bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız tam size göre bir kaynaktır. Aşağıdan örnek sayfaları inceleyebilirsiniz.

ÖNSÖZ

English Box, “from zero to hero” parolasıyla hazırlanmıştır. Konu düzeni olarak A1 + A2 + B1 seviyelerini içermektedir. Dolayısıyla elinizdeki kitapla elementary + pre-intermediate + intermediate düzeylerini tamamlayabilirsiniz.
Sözü geçen seviyelerde tamamlanması gereken gramer konularının yanı sıra kelime dağarcığını geliştiren bol miktarda test içeren kitabımızda ayrıca çeviri alıştırmalarıyla okuma becerisinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Yani bu kutuyla (English Box); gramer, kelime ve okuma becerilerinizi rahatlıkla üst seviyelere doğru taşıyabileceksiniz.
İngilizce’ye sıfırdan başlayanlar için ideal olan kitabımız pratik soru çözüm tekniklerine dayalı, sade ve net bir formatta hazırlanmıştır. Elinizdeki kitapta 1500’e yakın soruyla her konu pekiştirilmiş, ipuçları ve kısa yollarla donatılmış ve konu sonlarında ayrıca testler hazırlanarak gramer konularının özümsenmesi sağlanmıştır.
English Box genel olarak İngilizce’ye sıfırdan başlayanların, dil sınavlarına hazırlananların (ilk seviyelerde olanlar için), yabancı dille öğretim yapan özel okulların, Milli Eğitim’de ortaöğretime devam eden öğrencilerin, üniversitelerin dil bölümlerine girmeyi hedefleyen öğrencilerin(ilk seviyelerde olanlar için), üniversite hazırlık sınıflarında eğitim görenlerin vb. gereksinimleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış ve bu yolla kitabımızın oldukça geniş bir yelpazeye sahip genel bir başvuru kaynağı ve ana ders kitabı olması amaçlanmıştır.
“From zero to hero” parolasıyla hazırlanan English Box’la sıfırdan başlayarak İngilizce’nizi orta seviyeye kadar geliştirebileceksiniz. Bu kitabı alarak doğru bir tercih yaptığınızdan emin olabilirsiniz. İngilizce öğrenme serüveninde hepinize başarılar dilerim.

Örnek Sayfaları Görüntülemek ve Sipariş için Tıklayın

 

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. İngilizce eğitmeni, yazar ve çevirmenim. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum. Halen Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktayım. Akademik kariyerimde ELT, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language and Technology konularına ilgi duymaktayım.

YDS Publsihing'te yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. Ydsonline.net sitesinde YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, YDT ve Çeviriye yönelik Online derslerim vardır. Ayrıca "ARKADAŞ" adlı kitabın da yazarıyım.

Dil sınavlarında uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing
Akademik çalışmalarımın olduğu alanlar: MOOCs, LMOOCs, Flipped Learning, Language and Technology, SLA, EFL, ELT
Yüz yüze Eğitimlerim: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜSEM - Tel: 0222 239 9628 / 0222 239 3750 Dahili: 5071/5072 web: http://esogusem.ogu.edu.tr/web/tr
Online Eğitimlerim: YDS Online Eğitim Web Sitesi
Özel ders için iletişim: [email protected] Not:
Özel dersler ESOGÜSEM işbirliğiyle olduğu için sadece Eskişehir ilinde verilmektedir.