Translation Methods

Bu kitabın hazırlanmasında iki dilin değişik yapılanmalarından ileri gelen temel sorunlar ele alınmış ve bu yapıları içeren bol örnekler verilmiştir. Bir cümleyi birden fazla şekilde çevirmek mümkün olsa da alıştırmalarda tüm olasılıklar cevap anahtarında verilmemiş, bizce en uygun görülen çeviri cevap anahtarına yansıtılmıştır.

Ayrıca kitabımız genel olarak tüm dil sınavlarına hazırlananların, tüm yabancı dille öğretim yapan okulların, üniversite hazırlık sınıflarının, üniversitelerin dil bölümlerinin, kamuda ve özel sektörde çalışanların, yurt dışı göreve atanacakların, bankacıların, vs gereksinmeleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış ve faydalı bir başvuru kaynağı olması amaçlanmıştır.

Kitaba ait örnek sayfaları ve önsözün tamamını aşağıdaki linkte yer alan görsellerde bulabilirsiniz.

Örnek Sayfaları Görüntülemek ve Sipariş için Tıklayın

 

Hakkımda

Muhammed Özgür YAŞAR

Merhaba, ben Muhammed Özgür YAŞAR. Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nde Öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldum.  Akademik alanda ELT, MOOC, Flipped Learning, Applied Linguistics ve Language and Technology konularına ilgi duymaktayım.

Dil sınavlarına yönelik yayınlanmış 14 adet kitabım bulunmaktadır. YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, YDT ve Çeviriye yönelik Online dersler vermekteyim.

Dil sınavlarında uzmanı olduğum alanlar: YDS, YÖKDİL, YKS-DİL, Tıpdil, Gramer, Çeviri Teknikleri, Vocabulary ve Writing
Akademik çalışmalarımın olduğu alanlar: MOOCs, LMOOCs, Flipped Learning, Language and Technology, SLA, EFL, ELT
Özel ders (Online ve yüz yüze )için iletişim: [email protected] 
Not: Özel dersler ESOGÜSEM işbirliğiyle verilmektedir.